Planujesz montaż instalacji PV? Sprawdź, jak szybko zwróci się inwestycja w fotowoltaikę oraz ile zaoszczędzisz w kolejnych latach.

The Soltec PV Profitability Calculator is a tool that will allow you to easily calculate the likely return on investment in photovoltaics in the new net-billing system.

Zobacz, czy planowana przez Ciebie instalacja spełni Twoje oczekiwania.


Jak obliczyć opłacalność instalacji PV?


Oblicz rentowność instalacji PV w trzech prostych krokach:

1

Wypełnij wszystkie wymagane pola. W razie wątpliwości najedź kursorem na i . Znajdziesz tam krótką podpowiedź.

2

Jeśli posiadasz magazyn energii lub planujesz instalację, możesz dodać go do obliczeń.

3

Kliknij przycisk „Generuj wynik” a otrzymasz tabelę i wykres z poziomem przybliżonych oszczędności w kolejnych latach

Dodaj do obliczeń magazyn energii

i

Magazyn Energii


Fotowoltaika – kalkulator opłacalności

Co daje nasz kalkulator fotowoltaiki?

Po wejściu w życie nowego systemu rozliczania prosumentów, wielu potencjalnych inwestorów obawiało się trudności związanych z obliczeniem rentowności instalacji PV. Nasi eksperci stworzyli program do obliczania fotowoltaiki, który pozwoli Ci oszacować rentowność każdej elektrowni fotowoltaicznej.

Nie musisz być ekspertem ani instalatorem. Jeśli będziesz mieć problem z wypełnieniem któregoś z pól, obok każdego z nich znajdziesz ikonkę przedstawiającą znak zapytania. Nakieruj na nią kursor myszki i przeczytaj krótką instrukcję, która się wyświetli. Prowadzisz działalność gospodarczą i chcesz napędzać ją „zieloną energią”? Wybierz zakładkę „Firma”, a część parametrów kalkulatora instalacji fotowoltaicznej zostanie dostosowana do specyfiki tych inwestycji.

Kalkulator opłacalności instalacji fotowoltaicznej – założenia

Tworząc nasz program do obliczania fotowoltaiki, chcieliśmy dostarczyć prosumentom bezpłatne oraz proste narzędzie, które obliczy zwrot z każdej instalacji PV według zasad net-billingu.

Nie musisz instalować na swoim komputerze żadnego oprogramowania. Wyniki z naszego kalkulatora fotowoltaiki zostaną wyświetlone w przeglądarce, gdy wypełnisz wszystkie wymagane pola i naciśniesz przycisk „Generuj wynik”. Chcesz poznać bliżej zasady net-billingu? Przeczytaj artykuł opublikowany na naszym blogu i dowiedz się, jak będą rozliczani nowi prosumenci od 1 lipca 2022 roku.

Opłacalność fotowoltaiki – jak korzystać z kalkulatora?

Korzystanie z naszego programu do obliczania fotowoltaiki jest bardzo proste. Jeśli posiadasz już swój projekt instalacji PV, znajdziesz w nim m.in. moc elektrowni fotowoltaicznej, koszt jej budowy czy roczny uzysk z jednego kilowata (kW). Wprowadź te dane we wskazane pola. Jeśli nie masz jeszcze takiego dokumentu, skontaktuj się z firmą zajmującą się projektowaniem i montażem systemów lub skorzystaj z kalkulatora instalacji fotowoltaicznych dostępnych w Internecie. Nie możesz edytować pól zaznaczonych szarym kolorem. Wartości, które się w nich znajdują, uzupełnią się automatycznie, kiedy wprowadzisz pozostałe dane.

Wyniki kalkulatora do obliczenia opłacalności fotowoltaiki – jak je interpretować?

Gdy wszystkie rubryki zostaną uzupełnione, wciśnij przycisk „Generuj wynik”. Nasz kalkulator fotowoltaiki wyświetli wykres słupkowy oraz dwie tabele.

W obliczeniach został uwzględniony bilans ekonomiczny z instalacji PV, począwszy od pierwszego roku od jej montażu. Zastanawiasz się, w którym roku Twoja elektrownia fotowoltaiczna zacznie przynosić zyski? Zobacz, który słupek wykresu lub wiersz tabeli zostanie podświetlony żółtym kolorem.

Jeśli nie masz czasu analizować wyników rok po roku, sprawdź drugą tabelę znajdującą się na dole strony. Kalkulator fotowoltaiki obliczy, ile pieniędzy wydałbyś na energię elektryczną bez instalacji PV przez 25 lat oraz pokaże Ci, jak będą wyglądały Twoje rachunki, jeśli zdecydujesz się zamontować panele na swoim dachu. Kalkulator opłacalności fotowoltaiki odejmie te dwie wartości i przedstawi oszczędności, które wygeneruje Twoja instalacja przez ćwierć wieku.

Rozwiń
Zwiń