Filtruj według

Ile modułów PV ma być podłączone?
więcej... mniej
Jaka jest moc maksymalna paneli PV [W]
Wybierz prąd maksymalny [A]
Wybierz producenta
więcej... mniej

Filtrowanie
Mikroinwertery fotowoltaiczne - solarne, sieciowe - Solfinity

Mikroinwertery

Mikroinwertery działają w podobny sposób do falowników fotowoltaicznych. Podstawowa różnica polega jednak na tym, ile modułów podłącza się do każdego z tych urządzeń. Podczas gdy standardowy falownik sieciowy obsługuje całą instalację, do mikroinwertera podłączonych jest co najwyżej kilka modułów. W wielu przypadkach może to pomóc zwiększyć wydajność instalacji fotowoltaicznej.

Jakie problemy z fotowoltaiką pomoże rozwiązać mikroinwerter?

W instalacji fotowoltaicznej produkcja energii jest zależna od działania poszczególnych modułów. Gdy jeden z nich ulega awarii, jest zacieniony lub zabrudzony, pozostałe dostosowują do niego swoją moc. Tak dzieje się, gdy wszystkie są podłączone do jednego centralnego falownika.

Wybierając mikroinwertery z oferty Solfinity, możesz takiej sytuacji uniknąć. Dzięki temu, że podłącza się do nich jeden lub kilka modułów, problemy z poszczególnymi elementami nie wpływają w tak dużym stopniu na działanie całej instalacji. Na takie rozwiązanie warto zdecydować się np. podczas montażu modułów na dachu o skomplikowanym kształcie lub na działce, na której w określonych porach dnia może występować duże zacienienie.

Mikroinwertery warto wybrać także wówczas, gdy planujesz rozbudowę instalacji fotowoltaicznej. W przypadku podłączenia kolejnych modułów nie trzeba inwestować w falownik o większej mocy – wystarczy dodać odpowiednią liczbę mikroinwerterów.

Funkcje mikroinwertera w instalacji fotowoltaicznej

Podstawową funkcją mikroinwerterów jest zmiana napięcia prądu – ze stałego na zmienne. Działa to w taki sam sposób jak w falownikach sieciowych. Podobne są także inne funkcje mikroinwerterów, przede wszystkim te związane z bezpieczeństwem. Urządzenia wyłączają się w przypadku zdiagnozowania zbyt wysokiego napięcia w sieci. Dzięki temu chronią elementy instalacji fotowoltaicznej i urządzenia elektryczne.

Zastosowanie mikroinwerterów ogranicza także ryzyko pożarów związane z wysokim napięciem. Urządzenia wykorzystują prąd stały niskonapięciowy do 60 V. Takie napięcie niweluje prawie do zera możliwość zapłonu instalacji foto. 

Wybierz mikroinwerter z oferty Solfinity i dopasuj go do potrzeb swojej instalacji

Mikroinwertery dobieramy do oferty Solfinity tak, by były jak najbardziej wydajne, sprawne i opłacalne pod kątem ekonomicznym. Wyróżnia je długa żywotność i odporność na pracę w trudnych warunkach (m.in. dzięki mechanizmom chłodzenia zapobiegającym przegrzewaniu), kompaktowe rozmiary i niewielka waga, systemy umożliwiające monitorowanie ich pracy.

Poszczególne urządzenia różnią się liczbą modułów, które można do nich podłączyć, a także ich maksymalną mocą. Część modeli o ograniczonej mocy jest przystosowana do pracy z jednym modułem, ale w naszej ofercie znajdziesz również mikroinwertery, które współpracują nawet z sześcioma modułami.

Jest 22 produktów.

Pokazano 1-22 z 22 pozycji