Magazyny energii – bezpieczeństwo
i inwestycja

Porozmawiajmy o współpracy

Magazynuj energię
i zyskuj

Magazyny energii to nie tylko uzupełnienie instalacji fotowoltaicznej podwyższającej jej rentowność oraz możliwość podniesienia autokonsumpcji. Inwestycja w magazyn energii to szansa dla prosumentów prywatnych, a także firm i deweloperów, by mieć swój udział w rynku energetyki odnawialnej. Wykorzystaj szansę i zainwestuj w magazyny energii, by zwiększyć bezpieczeństwo, niezawodność systemu i zyskać niezależność energetyczną.

Domowe magazyny energii

Przemysłowe magazyny energii

Wielkoskalowe magazyny energii

Wsparcie

Dobór & Projektowanie

Wybierając magazyny energii z oferty Solfinity otrzymujesz produkt najwyższej jakości oraz wsparcie merytoryczne i techniczne naszych specjalistów.

Koncepcja Techniczna

Na podstawie rozmowy z klientem dobierane jest odpowiednie rozwiązanie do potrzeb klienta – biorąc pod uwagę zapotrzebowanie na moc, lokalizację, okres off-gridu i źródło zasilania.

Montaż & Uruchomienie

Zapewniamy profesjonalny montaż kompletnego magazynu energii w miejscu inwestycji oraz pierwsze uruchomienie pod okiem wysokokwalifikowanych specjalistów.

Domowe magazyny energii

Dla kogo?
 • Prosumenci w systemie net-meteringu i net-billingu
 • Prosument zbiorowy i lokatorski
Korzyści
 • Oszczędności w zakupie energii z sieci
 • Zasilanie gwarantowane
 • Gotowe rozwiązanie dla taryf dynamicznych
 • Udział w systemach agregacji energii
Oferujemy szeroki wybór inwerterów z funkcją UPS, akumulatorów litowo-jonowych LiFePO₄ oraz AGM i GEL, a także regulatory ładowania i inne niezbędne podzespoły. Dzięki długiemu doświadczeniu w tym zakresie, proponujemy naszym Klientom dobrane przez nas gotowe zestawy do magazynowania energii.

Przemysłowe magazyny energii

Dla kogo?
 • Klastry i spółdzielnie energetyczne
 • Małe i średnie przedsiębiorstwa
 • Specjalistyczne gospodarstwa rolne
 • Integracja OZE z magazynami energii
Korzyści
 • Maksymalizacja autokonsumpcji
 • Zasilanie bezprzerwowe
 • Udział w systemach agregacji energii oraz programach DSR (odpowiedź strony popytowej)
Zbudowaliśmy i wprowadziliśmy do oferty magazyny energii iONTEC, w zakresie mocy od 50 kW do 1 MW i pojemności od 138 kWh do 1,1 MWh do gotowych produktów. Duże magazyny energii iONTEC są odpowiedzią na potrzeby firm, którym zależy na obniżeniu kosztów energii elektrycznej, zoptymalizowaniu wykorzystania energii elektrycznej produkowanej w instalacjach PV oraz zapewnieniu stabilnego, bezprzerwowego zasilania swoim obiektom przemysłowym.

Wielkoskalowe magazyny energii

Dla kogo?
 • Klastry i spółdzielnie energetyczne
 • Inwestorzy na rynku mocy, usług elastyczności sieci i arbitrażu cenowego
 • Integracja farm PV i wiatrowych z magazynami energii
Korzyści
 • Dochody z rynku mocy, elastyczności sieci i arbitrażu cenowego
 • Poprawa jakości energii ze źródeł OZE
 • Zwiększenie niezawodności sieci elektroenergetycznej
Dla osób zainteresowanych magazynami energii o mocy powyżej 1 MW i pojemności ponad 1,1 MWh tworzymy profesjonalne rozwiązania kontenerowe z systemem zarządzania energią i baterią wyprodukowanymi w Polsce (przy współpracy z doświadczonym partnerem). Każdy kontenerowy magazyn energii opracowany przez Solfinity wyposażony jest w inteligentny system zarządzania baterią BMS oraz system zarządzania energią EMS, który dostosowujemy do indywidualnych potrzeb.

Poznaj naszych ekspertów

mgr inż. Krzysztof Bukała
Krzysztof Bukała
Project Manager ds. Magazynowania Energii
Absolwent AGH w Krakowie. Z branżą energetyczną i OZE związany od 25 lat. W swojej karierze odpowiadał za zasilanie gwarantowane dla przemysłu i energetyki zawodowej, baterie akumulatorów stacjonarnych oraz magazyny energii dla prosumentów i energetyki zawodowej. Zajmował się diagnostyką i procedurami eksploatacyjnymi dla systemów bateryjnych, organizacją szkoleń dla przedsiębiorstw eksploatujących systemy zasilania rezerwowego oraz projektowaniem nowoczesnych hybrydowych rozwiązań i magazynów energii dla rynku OZE. W Solfinity odpowiedzialny za rozwój działu magazynów energii.
mgr inż. Mikołaj Mikulski
mgr inż. Mikołaj Mikulski
Specjalista ds. Magazynowania Energii
Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej oraz Politechniki Warszawskiej. Zajmował się projektowaniem instalacji OZE – fotowoltaicznych, hybrydowych i wykorzystujących technologię wodorową. Na co dzień zajmuje się zagadnieniem magazynów energii – doborem odpowiednich rozwiązań (od domowych po wielkoskalowe) i instalacji hybrydowych, a także analizą potrzeb klientów. Analizuje europejskie i światowe rynki z zakresu magazynów energii, śledzi najnowsze technologie. Swoją wiedzą dzieli się na szkoleniach zarówno w języku polskim i angielskim.

Co nas wyróżnia?

doświadczenia w technologii magazynów energii
sprzedanych w 2023r.
Własna marka magazynów przemysłowych iONTEC
Pełne wsparcie serwisowe na każdym etapie inwestycji
Nieszablonowe rozwiązania

Skontaktuj się z nami