Filtruj według

Wybierz rodzaj konstrukcji
więcej... mniej
Bifacial
więcej... mniej
Wybierz rodzaj elementów
więcej... mniej
Wybierz producenta
więcej... mniej

Filtrowanie
Systemy montażowe paneli fotowoltaicznych - Solfinity

Systemy montażowe

 

Moduły fotowoltaiczne nadają się do montażu na większości rodzajów pokryć dachowych, a także na gruncie. Aby jednak cała konstrukcja była stabilna i bezpieczna, instalacja potrzebuje odpowiednio dobranych systemów montażowych, dostosowanych do materiału, z którego jest wykonane podłoże. Z szerokiej oferty systemów montażowych dostępnych w Solfinity łatwo wybierzesz elementy, z których stworzysz trwałą i bezpieczną konstrukcję. Zapewnisz także odpowiedni kąt nachylenia modułów i umożliwisz pozyskiwanie dużych ilości energii słonecznej, którą zamienisz na energię elektryczną.

 

W Solfinity współpracujemy ze znanymi producentami, m.in. Alumero, Budmat, Energy 5, K500. Klientom oferujemy również produkty w ramach naszej marki własnej iONTEC –  konstrukcje montażowe na grunt czy dachy płaskie pokryte warstwą ochronną Magnelis®. To materiał, który zabezpiecza metal na długie lata.

 

Elementy do montażu fotowoltaiki na różnych pokryciach dachowych

 

Wbrew częstym opiniom płaski dach nie jest przeciwwskazaniem do montażu fotowoltaiki. Aby zapewnić odpowiedni kąt nachylenia modułów, stosuje się specjalne konstrukcje, w tym również ekierki (aluminiowe i stalowe konstrukcje montażowe o trójkątnym kształcie). Poszczególne modele ekierek dostępne w Solfinity  posiadają różny kąt nachylenia, dzięki czemu cała konstrukcja jest ustawiona pod kątem zapewniającym maksymalny uzysk energii.

 

Elementy do montażu fotowoltaiki na gruncie

 

Instalacje gruntowe wymagają innych elementów montażowych niż te, które wykorzystuje się na dachach. Moduły fotowoltaiczne umieszcza się najczęściej na konstrukcjach wykonanych z profili aluminiowych umieszczonych pod odpowiednim kątem, na wbijanych w podłoże stalowych podporach pokrytych powłoką Magnelis.

 

W Solfinity oferujemy różne rodzaje konstrukcji gruntowych – od takich, które mieszczą dwa moduły (idealnie sprawdzających się w przypadku mikroinstalacji gruntowych), aż po takie, na których montuje się farmy fotowoltaiczne liczące nawet po kilka tysięcy modułów.

 

Carporty – połączenie wiat parkingowych z modułami fotowoltaicznymi

 

Carporty cieszą się rosnącą popularnością – moduły fotowoltaiczne montowane na wiatach parkingowych jednocześnie pełnią funkcję zadaszenia oraz   wytwarzają energię elektryczną. Takie rozwiązanie to sposób na zaoszczędzenie miejsca, a także zapewnienie energii potrzebnej np. do ładowania pojazdów elektrycznych.

 

W ofercie Solfinity znajdziesz konstrukcje pod carporty odpowiednie dla klientów indywidualnych, takie, pod którymi mieszczą się dwa samochody. Firmom czy zarządcom parkingów polecamy większe konstrukcje, mieszczące nawet 50 aut.

 

Akcesoria do montażu fotowoltaiki balkonowej – nasza odpowiedź na najnowsze trendy

 

Coraz więcej osób decyduje się na montaż modułów fotowoltaicznych na balkonach w blokach lub domach jednorodzinnych. To doskonały sposób na uzyskanie częściowej niezależności energetycznej i zmniejszenie wysokości rachunków za prąd. Aby jednak korzystanie z fotowoltaiki na balkonie było możliwe, niezbędne są specjalne akcesoria montażowe.

 

W Solfinity oferujemy uniwersalne uchwyty balkonowe, pasujące do większości balustrad Dzięki temu możliwy jest montaż modułów fotowoltaicznych pod kątem 90 stopni, a podłączony do nich mikroinwerter zapewni optymalizację produkcji energii.

Jest 342 produktów.

Pokazano 1-25 z 342 pozycji