Filtruj według

Wybierz typ falownika
więcej... mniej
Wybierz moc [W]
Wybierz liczbę faz
więcej... mniej
Wybierz liczbę MPPT
więcej... mniej
Minimalne napięcie startu [V]
Prąd maksymalny wejściowy [A]
Wybierz minimalne napięcie MPPT [V]
Wybierz maksymalne napięcie MPPT [V]
Maksymalny prąd wyjściowy [A]
Wyposażenie
więcej... mniej
Wybierz producenta
więcej... mniej

Filtrowanie
Falowniki do fotowoltaiki - Solfinity

Falowniki

 

Wysokiej jakości, odpowiednio dobrany pod kątem parametrów falownik nie tylko umożliwi pozyskiwanie energii z fotowoltaiki, ale również zabezpieczy instalację przed skutkami zbyt wysokiego napięcia czy awarii. Poznaj ofertę falowników dostępnych w Solfinity – oferujemy rozwiązania dla prosumentów, firm przemysłowych oraz podmiotów zajmujących się sprzedażą energii z farm fotowoltaicznych.

 

Falowniki do mikroinstalacji, instalacji przemysłowych i na farmy fotowoltaiczne

 

Moc inwertera powinna być dobrana do mocy instalacji fotowoltaicznej. A ta może być bardzo zróżnicowana – od mikroinstalacji o mocy do 50 kW po rozbudowane farmy fotowoltaiczne, których moc przekracza 500 kW.

 

Wybór odpowiedniego falownika z oferty Solfinity to nie problem. Znajdziesz tu falowniki do 10 kW, które idealnie pasują do popularnych mikroinstalacji. W systemach przemysłowych i na farmach fotowoltaicznych możesz zastosować urządzenia o mocy nawet 250 kW. Dzięki temu przetwarzanie energii prądu stałego w energię prądu zmiennego będzie się odbywać sprawnie i bezpiecznie.

 

Poszczególne modele falowników z naszej oferty są także przystosowane do pracy w instalacjach jednofazowych i trójfazowych.

 

Falowniki z MPPT – śledzeniem punktu mocy maksymalnej

 

Wszystkie falowniki dostępne w naszej ofercie są wyposażone w funkcję MPPT – śledzenia punktu mocy maksymalnej. Na tej podstawie mogą regulować parametry związane z przetwarzaniem energii lub ładowaniem baterii i zapewniać jak największą wydajność instalacji.

 

W zależności od potrzeb możesz wybrać inwertery z różną liczbą układów MPPT.

 

Mikroinwertery – sposób na zwiększenie wydajności instalacji

 

Gdy moduły fotowoltaiczne znajdują się w miejscu, gdzie lokalnie występuje zacienienie (np. na dachach o skomplikowanym kształcie), warto wybrać mikroinwerter. To falowniki podłączane do każdego modułu osobno. Na takie rozwiązanie warto zdecydować się również wtedy, gdy planuje się rozbudowę instalacji fotowoltaicznej w późniejszym czasie. Dzięki zastosowaniu mikroinwerterów można to zrobić łatwo i bez ingerencji w pozostałe elementy systemu.

 

Falowniki przystosowane do pracy z magazynami energii

 

Inwertery w przypadku instalacji fotowoltaicznych wyposażonych w magazyny energii pełnią jeszcze jedną ważną funkcję. Optymalizują proces ładowania akumulatorów – są rodzajem inteligentnych ładowarek. Jeśli magazyn energii ma się znajdować po stronie DC instalacji, niezbędny będzie montaż inwertera hybrydowego. W Solfinity znajdziesz szeroki wybór takich urządzeń, kompatybilnych z popularnymi modelami akumulatorów.

Właściwie dobrany falownik zapewni bezpieczną pracę instalacji fotowoltaicznej w każdych warunkach, pozwoli także bez przeszkód korzystać z energii wyprodukowanej z promieni słonecznych. Potrzebujesz wsparcia w wyborze najlepszego rozwiązania? Skontaktuj się z nami – wyjaśnimy wątpliwości i pomożemy znaleźć odpowiedni produkt.

Jest 241 produktów.

Pokazano 1-25 z 241 pozycji