Filtruj według

Wybierz moc [W]
Wybierz liczbę faz
więcej... mniej
Wybierz liczbę MPPT
więcej... mniej
Minimalne napięcie startu [V]
Prąd maksymalny wejściowy [A]
Wybierz minimalne napięcie MPPT [V]
Wybierz maksymalne napięcie MPPT [V]
Maksymalny prąd wyjściowy [A]
Wybierz producenta
więcej... mniej

Filtrowanie
Falowniki hybrydowe i sieciowe - sklep Solfinity

Falowniki sieciowe

Falowniki sieciowe nie tylko umożliwiają wykorzystywanie energii wytworzonej w modułach fotowoltaicznych, ale również chronią instalację przed uszkodzeniem. Jeśli wybierzesz urządzenie odporne na trudne warunki pogodowe, wyposażone w zabezpieczenia przeciwprzepięciowe i odpowiednio dobrane pod kątem mocy, zapewnisz sprawne działanie instalacji na długi czas. Poznaj ofertę falowników sieciowych w Solfinity.

Wysokiej jakości falownik – podstawa sprawnie działającej instalacji fotowoltaicznej

Rolą falownika sieciowego w instalacji fotowoltaicznej jest zmiana prądu stałego (DC) w prąd zmienny (AC). Tylko dzięki temu procesowi z energii wytworzonej w modułach fotowoltaicznych mogą korzystać urządzenia elektryczne w domu czy biurze.

Falownik sieciowy pełni w instalacji PV jeszcze jedną ważną funkcję. W przypadku, gdy produkcja energii przez moduły fotowoltaiczne jest zbyt duża lub gdy dojdzie do awarii sieci, urządzenie automatycznie się wyłącza, dzięki czemu chroni samą instalację, a także domowe urządzenia.

Niektóre falowniki są wyposażone w dodatkowe elementy umożliwiające np. monitorowanie pracy instalacji PV. Tak jest w przypadku wybranych modeli dostępnych w Solfinity. Warto wybrać także urządzenie z funkcją diagnozowania usterek oraz z dodatkowymi zabezpieczeniami chroniącymi przed zwarciami i udarami.

Dobierz falownik sieciowy do parametrów instalacji

Podstawowym parametrem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze falownika sieciowego jest jego sprawność – czyli skuteczność procesu przetwarzania energii. W przypadku produktów dostępnych w Solfinity często przekracza ona 98%, co jest bardzo wysokim wynikiem.

Inne parametry falowników sieciowych powinny być przede wszystkim dostosowane do mocy modułów. Moc instalacji powinna być nieco przewymiarowana w stosunku do mocy falownika – wówczas produkcja energii jest najbardziej efektywna. Podczas wyboru inwertera warto zwrócić uwagę również na maksymalne napięcie DC – czyli prądu, jaki może zostać wprowadzony do falownika, napięcie wejściowe czy maksymalny prąd wejściowy.

W zależności od sposobu połączenia modułów oraz ustawienia ich na dachu możesz również potrzebować falowników z różną liczbą punktów MPPT, odpowiedzialnych za śledzenie maksymalnych punktów mocy. W ofercie Solfinity znajdziesz urządzenia, w których takich elementów znajduje się nawet 12.

Falowniki sieciowe Kehua, Hypontech, Huawei i inne – sprawdzone przez nas, cenione przez ekspertów

Falowników sieciowych, które znajdziesz w ofercie Solfinity, możesz bezpiecznie używać w każdych warunkach. Zadbaliśmy o to, by zapewnić naszym klientom najwyższą jakość – dokładnie sprawdziliśmy parametry, wyposażenie i wykorzystywane technologie wszystkich naszych produktów.

Stawiamy na renomowane, cenione na rynku fotowoltaiki firmy. Falowniki sieciowe producentów takich jak Kehua, Sofar Solar, SolarEdge, Hypontech czy Huawei są chętnie wybierane przez instalatorów i znane z niezawodności oraz długiej żywotności. O ich jakości świadczy m.in. długa gwarancja, obejmująca 10 lat.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji