Regulator ładowania SmartSolar MPPT 250/60-MC4 Victron Energy

Regulator ładowania SmartSolar MPPT 250/60-MC4

Czas realizacji zamówienia produktu wynosi do 10 dni roboczych. Ze względu na obecną sytuację rynkową czas realizacji może ulec wydłużeniu.

1905.18netto

1 905,18 zł brutto
Zapytaj o cenę
Regulator ładowania SmartSolar MPPT 250/60-MC4 Victron EnergyRegulator ładowania SmartSolar MPPT 250/60-MC4 Victron Energy1 905,18 zł

Twoje zapytanie zostało wysłane.

  •     *Wymagane pola

Ładowanie

Hybrydowy Zawrót Głowy
.

Ładowarka SmartSolar MPPT pobiera energię elektryczną z paneli fotowoltaicznych i magazynuje ją w akumulatorach. Dzięki zastosowaniu najnowszej i najszybszej technologii ładowarka SmartSolar maksymalizuje ilość pozyskiwanej energii i przesyła ją w inteligentny sposób w celu pełnego naładowania akumulatorów w jak najkrótszym czasie. SmartSolar zachowuje akumulator w dobrym stanie, wydłużając okres jego eksploatacji.


Regulator ładowania SmartSolar umożliwia doładowanie nawet poważnie wyczerpanego akumulatora. Działa już przy zerowym poziomie napięcia akumulatora, pod warunkiem że ogniwa nie są trwale zasiarczone lub nie uległy innemu uszkodzeniu.

MPPT: ultraszybkie śledzenie punktu mocy maksymalnej

Technologia MPPT stale monitoruje napięcie i wyjściowe natężenie prądu paneli fotowoltaicznych (PV), przez co gwarantuje pozyskanie z paneli i zmagazynowanie każdej porcji dostępnej energii. Zalety tego rozwiązania można najbardziej docenić przy częściowym zachmurzeniu oraz przy ciągłych zmianach natężenia światła.

Zdalne monitorowanie i sterowanie

Dzięki wbudowanemu Bluetooth Smart, niepotrzebny jest już dodatkowy klucz sprzętowy. Po sparowaniu urządzenia – za pomocą aplikacji VictronConnect – ze smartfonem lub innym urządzeniem można zdalnie sterować bogatymi funkcjami ładowarki SmartSolar MPPT i monitorować ich działanie. Jeśli instalacja jest podłączona do portalu Victron Remote Management (VRM), zapewnia dostęp do pełnej mocy MPPT z dowolnego miejsca i w dowolnym momencie. Obie wymienione usługi są udostępniane bezpłatnie. W przypadku instalacji zdalnych – nawet gdy w pobliżu nie ma podłączenia do internetu ani sygnału telefonicznego – można monitorować ładowarkę MPPT po sparowaniu przez Bluetooth z urządzeniem LoRaWAN (sieć rozległa o dużym zasięgu), które jest dostępne jako opcja.

Opcjonalny wyświetlacz SmartSolar Control

Po uzupełnieniu systemu o wyświetlacz SmartSolar Control można szybko sprawdzać stan ładowarki i akumulatora magazynującego energię. Wystarczy podłączyć go z przodu ładowarki MPPT, aby móc ją konfigurować i monitorować jej pracę w czasie rzeczywistym.

SCC125060321

Atrybuty

Sprawność maksymalna [%]
99
Napięcie maksymalne paneli [V]
250
Napięcie nominalne baterii [V]
12 / 24 / 48
Ładowanie absorpcyjne [V]
14.4 / 28.8 / 43.2 / 57.6
Ładowanie podtrzymujące [V]
13.8 / 27.6 / 41.4 / 55.2
Ładowanie wyrównawcze [V]
16.2 / 32.4 / 48.6 / 64.8
Znamionowy prąd ładowania [A]
60
Zużycie własne [mA]
35 / 20
Masa [kg]
3
Wymiary [mm]
250 x 215 x 95
Typ komunikacji
Bluetooth
VE.Direct
Gwarancja na produkt
5 lat