Regulator ładowania SmartSolar MPPT 75/10 Victron Energy

Regulator ładowania SmartSolar MPPT 75/10

Czas realizacji zamówienia produktu wynosi do 10 dni roboczych. Ze względu na obecną sytuację rynkową czas realizacji może ulec wydłużeniu.

283.84netto

283,84 zł brutto
Zapytaj o cenę
Regulator ładowania SmartSolar MPPT 75/10 Victron EnergyRegulator ładowania SmartSolar MPPT 75/10 Victron Energy283,84 zł

Twoje zapytanie zostało wysłane.

  •     *Wymagane pola

Ładowanie

Hybrydowy Zawrót Głowy
.

Ładowarka SmartSolar MPPT pobiera energię elektryczną z paneli fotowoltaicznych i magazynuje ją w akumulatorach. Dzięki zastosowaniu najnowszej i najszybszej technologii ładowarka SmartSolar maksymalizuje ilość pozyskiwanej energii i przesyła ją w inteligentny sposób w celu pełnego naładowania akumulatorów w jak najkrótszym czasie. SmartSolar zachowuje akumulator w dobrym stanie, wydłużając okres jego eksploatacji.


Regulator ładowania SmartSolar umożliwia doładowanie nawet poważnie wyczerpanego akumulatora. Działa już przy zerowym poziomie napięcia akumulatora, pod warunkiem że ogniwa nie są trwale zasiarczone lub nie uległy innemu uszkodzeniu.

MPPT: ultraszybkie śledzenie punktu mocy maksymalnej

Technologia MPPT stale monitoruje napięcie i wyjściowe natężenie prądu paneli fotowoltaicznych (PV), przez co gwarantuje pozyskanie z paneli i zmagazynowanie każdej porcji dostępnej energii. Zalety tego rozwiązania można najbardziej docenić przy częściowym zachmurzeniu oraz przy ciągłych zmianach natężenia światła.

Zdalne monitorowanie i sterowanie

Dzięki wbudowanemu Bluetooth Smart, niepotrzebny jest już dodatkowy klucz sprzętowy. Po sparowaniu urządzenia – za pomocą aplikacji VictronConnect – ze smartfonem lub innym urządzeniem można zdalnie sterować bogatymi funkcjami ładowarki SmartSolar MPPT i monitorować ich działanie. Aplikacja VictronConnect dostępna jest na urządzenia z systemem iOS i Android; a także komputery z systemem macOS i Windows. Jeśli instalacja jest podłączona do portalu Victron Remote Management (VRM), zapewnia dostęp do pełnej mocy MPPT z dowolnego miejsca i w dowolnym momencie. Obie wymienione usługi są udostępniane bezpłatnie. W przypadku instalacji zdalnych – nawet gdy w pobliżu nie ma podłączenia do internetu ani sygnału telefonicznego – można monitorować ładowarkę MPPT po sparowaniu przez Bluetooth z urządzeniem LoRaWAN (sieć rozległa o dużym zasięgu), które jest dostępne jako opcja.

Wyjście obciążenia

Inteligentna funkcja wyjścia obciążenia zapobiega uszkodzeniom powodowanym przez rozładowanie akumulatorów. Można skonfigurować napięcie, przy którym ładowarka SmartSolar odłączy dane obciążenie, co pozwoli zapobiec nadmiernemu wyczerpaniu mocy akumulatorów. A najsprytniejsze jest to, że ładowarka SmartSolar każdego dnia próbuje naładować się do 100%. Jeśli nie jest to możliwe – w okresach niesprzyjającej pogody – codziennie zwiększa napięcie odłączania, aż doprowadzi do takiego naładowania. Ta funkcja została nazwana BatteryLife, ponieważ pozwala utrzymać akumulatory w dobrym stanie i wydłuża ich okres eksploatacji.

SCC075010060R

Atrybuty

Sprawność maksymalna [%]
98
Napięcie maksymalne paneli [V]
75
Napięcie nominalne baterii [V]
12 / 24
Ładowanie absorpcyjne [V]
14.4 / 28.8
Ładowanie podtrzymujące [V]
13.8 / 27.6
Napięcie automatycznego odłączenia obciążenia [V]
11.1 / 22.2 / 44.4 lub 11.8 / 23.6 / 47.2
Napięcie automatycznego załączenia obciążenia [V]
13.1 / 26.2 / 52.4 lub 14 / 28 / 56
Znamionowy prąd ładowania [A]
10
Zużycie własne [mA]
25 / 15
Masa [kg]
0.5
Wymiary [mm]
113 x 100 x 40
Typ komunikacji
Bluetooth
VE.Direct
Gwarancja na produkt
5 lat