Akumulator SuperPack 12,8 V/60 Ah Victron Energy

Akumulatory litowe Victron Lithium SuperPack 12,8 V / 60 Ah (M6)

Czas realizacji zamówienia produktu wynosi do 10 dni roboczych. Ze względu na obecną sytuację rynkową czas realizacji może ulec wydłużeniu.

2497.32netto

2 497,32 zł brutto
Zapytaj o cenę
Akumulator SuperPack 12,8 V/60 Ah Victron EnergyAkumulator SuperPack 12,8 V/60 Ah Victron Energy2 497,32 zł

Twoje zapytanie zostało wysłane.

  •     *Wymagane pola

Ładowanie

Hybrydowy Zawrót Głowy
.

Akumulatory litowe Lithium SuperPack, LiFePO4, to najbezpieczniejsze z akumulatorów litowo-jonowych. Nominalne napięcie ogniwa w LiFePO4 12,8 V wynosi 3,2 V (kwasowo-ołowiowy 2 V / ogniwo) a cała bateria składa się z 4 ogniw połączonych szeregowo.

Wbudowany układ BMS i wyłącznik bezpieczeństwa

Montaż akumulatorów SuperPack jest niezwykle prosty i nie wymaga żadnych dodatkowych podzespołów. Wewnętrzny wyłącznik odłącza akumulator w przypadku zagrożenia nadmiernym rozładowaniem, przeładowaniem czy przegrzaniem. Akumulatory można łączyć równolegle. Niedozwolone jest łączenie szeregowe.

Wydajność

W niektórych zastosowaniach (w systemach off-grid czy elektrowniach wiatrowych) sprawność energetyczna może mieć znaczenie kluczowe. Sprawność ta w obie strony (rozładowanie od 100% do 0% i ładowanie od 0% do 100%) dla przeciętnego akumulatora kwasowo-ołowiowego wynosi 80%. Sprawność energetyczna akumulatorów LiFePO4 w obie strony wynosi aż 92%.

Proces ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych staje się szczególnie nieefektywny po osiągnięciu 80% stanu naładowania, co skutkuje wydajnością 50% lub nawet mniejszą co może być problemem w przypadku systemów PV off-grid, w których wymagana jest kilkudniowa rezerwa energii. W przypadku zastosowania akumulatorów LiFePO4 będą one nadal osiągały 90% wydajności nawet w warunkach dużego rozładowania.

Są bardzo trwałe

Akumulatory kwasowo-ołowiowe ulegają przedwczesnemu uszkodzeniu z powodu zasiarczenia, jeśli:

  Rzadko lub nigdy nie są w pełni naładowane

  Są częściowo naładowany lub, co gorsza, całkowicie rozładowane

Akumulatory LiFePO4 nie muszą być w pełni naładowane, aby działać sprawnie i przez długi czas. Nie tracą na sprawności. Dlatego sprawdzają się tam, gdzie nie są stale użytkowane np. w przyczepach kempingowych, kamperach na łodziach czy w domkach letniskowych o różnej porze roku. Inne zalety to szeroki zakres temperatur pracy, wysoka sprawność również zimą, doskonałe parametry cykliczne, niski opór wewnętrzny i wysoka sprawność energetyczna. Akumulatory typu LFP doskonale nadają się pracy w miejscach o bardzo wymagających warunkach.

BAT512060705

Attributes

Napięcie nominalne baterii [V]
12.8
Ładowanie podtrzymujące [V]
13.5
Napięcie ładowania akumulatora [V]
14.2 - 14.4
Minimalne napięcie rozładowania [V]
10
Szczytowy prąd rozładowania (10 sekund) [A]
80
Maksymalny prąd ładowania [A]
30
Maksymalny ciągły prąd rozładowania [A]
30
Technologia akumulatora
Litowo-jonowy
Pojemność nominalna baterii przy 25 oC [Ah]
60
Pojemność nominalna baterii przy 0 oC [Ah]
48
Pojemność użyteczna baterii [kWh]
0,768
Masa [kg]
9.5
Wymiary [mm]
229 x 213 x 138
Gwarancja na produkt
3 lata