Izolator galwaniczny VDI-16 A Victron Energy

Izolator galwaniczny VDI-16 A

Czas realizacji zamówienia produktu wynosi do 10 dni roboczych. Ze względu na obecną sytuację rynkową czas realizacji może ulec wydłużeniu.

503.12netto

503,12 zł brutto
Zapytaj o cenę
Izolator galwaniczny VDI-16 A Victron EnergyIzolator galwaniczny VDI-16 A Victron Energy503,12 zł

Twoje zapytanie zostało wysłane.

  •     *Wymagane pola

Ładowanie

Hybrydowy Zawrót Głowy
.

Izolator galwaniczny zapobiega korozji elektrolitycznej. Blokuje prądy stałe o niskim napięciu docierające do łodzi przez przewód uziemiający z zasilania sieciowego. Prądy te mogą powodować korozję metalowych elementów znajdujących się pod powierzchnią wody, jak kadłub, śruba napędowa, wał, itd.

Izolator galwaniczny składa się z dwóch diod połączonych przeciwsobnie. Przy takim połączeniu diody umożliwiają przepływ prądu w obydwu kierunkach, lecz dopiero powyżej określonej wartości progowej napięcia. Napięcie, przy którym diody przewodzą prąd, wynosi około 1,4 V prądu stałego.

Izolator montuje się bezpośrednio za gniazdem podłączeniowym 230 V w łodzi. Napięcie przewodzenia z odłącznika galwanicznego jest wyższe od różnicy potencjałów pomiędzy metalami. W wyniku tego zjawiska napięcie to nie zezwoli na przewodzenie, a dzięki temu odłącznik galwaniczny zapobiegnie wszelkim prądom elektrolitycznym. Jednakże w przypadku błędnego (wyższego) napięcia w instalacji AC (prądu przemiennego), diody umożliwią przepływ prądu, a bezpiecznik prądu resztkowego przerwie obwód.

GDI000016000

Atrybuty

Typ
Izolatory akumulatorów
Prąd maksymalny [A]
16
Masa [kg]
1
Wymiary [mm]
200 x 120 x 60
Gwarancja na produkt
5 lat