21.06.2024

falowniki-kehua

FALOWNIKI KEHUA SPI250K-B-H PRACUJĄ NA CAŁYM ŚWIECIE. CZAS NA TWÓJ RUCH

Pomimo problemów administracyjnych i odmów przyłączenia, farmy fotowoltaiczne przykuwają uwagę coraz większej grupy inwestorów. Zwrot poniesionych kosztów, przyspieszy wybór odpowiednich komponentów. Warto postawić na renomowanych producentów, których urządzenia pracują w najbardziej ekstremalnych warunkach. Swojej sprawności dowiodły już falowniki SPI250K-B-H marki Kehua, nowość w ofercie Solfinity.

Oszczędność oraz bezpieczeństwo

Nieprzypadkowo wybór inwestorów z odległych stron świata pada na falowniki SPI250K-B-H. Zastosowanie tych urządzeń ogranicza koszty, ponieważ produkt Kehua pozwala na użycie kabli aluminiowych, które są tańszą alternatywą dla przewodów wykonanych z miedzi. Co więcej, 250 kW mocy inwerterów umożliwia montaż mniejszej liczby urządzeń. Jak łatwo policzyć, na 1 MW mocy paneli przypadają tylko 4 inwertery. W przypadku urządzeń o mniejszej mocy, np. falowników 100 kW, inwestor musi zakupić ich aż 10.

Dodatkowo produkt wyróżnia się funkcją AFCI z aktywnym, inteligentnym wykrywaniem i gaszeniem łuków elektrycznych. Przy wykryciu zwarcia system natychmiast oraz wysyła ostrzeżenia, które powiadamiają obsługę farmy o powstałym zagrożeniu oraz w przypadku powstania łuku elektrycznego gasi go. Z tą funkcją system fotowoltaiczny jest zabezpieczony przed pożarem czy wybuchem, który może nie tylko zniszczyć instalację, ale i narazić zdrowie i życie osób znajdujących się na miejscu.

Z kolei odporność na trudne warunki atmosferyczne zapewnia stopień ochrony IP66, który w przypadku wentylatorów, jest rozszerzony do IP68. Oznacza to, że system chłodzenia jest zabezpieczony przed dostaniem się do niego wody oraz innych zanieczyszczeń, takich jak kurz, pył czy piasek.

Wydajność w każdych warunkach

Prowincja Ninh Thuan w południowym Wietnamie. Górzysty teren, średnia roczna wilgotność sięgająca 85% przy temperaturze przekraczającej 30°C oraz wiosenno-letnia pora deszczowa, podczas której wielkość opadów przekracza 200 mm na m2. W takich warunkach pracuje farma fotowoltaiczna o mocy niemal 18 MW, oddana do użytku w grudniu 2020 roku. Prąd stały jest tam konwertowany na prąd przemienny dzięki 76 falownikom Kehua SPI250K-B-H. Według danych producenta, inwestycja dostarcza do sieci 27 597 MWh energii elektrycznej rocznie.

Te same inwertery pracują w podobnych wymagających warunkach atmosferycznych w prowincji Gudźurat w zachodniej części Indii. Od sierpnia 2020 roku instalacja o mocy 5 MW produkuje 8 590 MWh energii elektrycznej, które zasilają sieć elektroenergetyczną w jednym z najbardziej uprzemysłowionych rejonów kraju.

400 falowników SPI250K-B-H zostało zainstalowanych na największej farmie fotowoltaicznej w Rosji. Elektrownia PV została zlokalizowana na terenie miasta Elista, położonego w południowo-zachodniej części kraju. W tym wypadku inwertery Kehua muszą pracować w innych, ale równie wymagających warunkach. Suche, upalne lata oraz srogie zimy nie przeszkadzają instalacji o mocy 115 MW wygenerować 147 280 MWh energii elektrycznej.

Kehua ma swoją siedzibę w Chinach, dlatego naturalnie najwięcej instalacji opartych o komponenty tej marki znajduje się właśnie w tym kraju. Największy projekt, w którym będzie można znaleźć inwertery SPI-250K-B-H został umiejscowiony w Hebei. Obecnie trwają prace przy budowie instalacji. Według założeń projektowych, 100 MW farma będzie produkowała 132 150 MWh energii elektrycznej rocznie.

Obecnie falowniki SPI o mocy 250 kW pracują również w czterech innych elektrowniach PV o łącznej mocy 45 MW. Instalacje są położone w różnych częściach kraju. Klimat Chin jest bardzo zróżnicowany, dlatego urządzenia muszą radzić sobie zarówno z wysoką wilgotnością oraz temperaturami, jak i deszczem i śniegiem.

Marka Kehua dotarła z inwerterami SPI250K-B-H również do Europy. Włoscy odbiorcy energii elektrycznej mogą skorzystać z 28 345 MWh, które każdego roku dostarcza 20 MW instalacja.

Renoma od 1988 roku

Marka Kehua jest obecna na rynku od ponad 30 lat. W tym czasie firma zaznaczyła swoją obecność w ponad 100 krajach na świecie oraz od 20 lat znajduje się na pozycji lidera chińskiego rynku systemów UPS.

W ofercie marki można znaleźć również komponenty niezbędne przy instalacjach fotowoltaicznych, zarówno tych prosumenckich, jak i wielkoskalowych. Akumulatory od Kehua gromadziły energię elektryczną podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, która później zasilała urządzenia pracujące na terenie obiektów w wiosce olimpijskiej.

Chcesz oprzeć swoją inwestycję o falowniki Kehua SPI250K-B-H? Dowiedź się o nich więcej tutaj.

żywotność_baterii

Magazyn energii to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród właścicieli instalacji fotowoltaicznych i firm pragnących obniżyć rachunki za energię elektryczną. Oto wszystko, co warto wiedzieć, aby maksymalnie wykorzystać inwestycję w magazyn energii.

magazyn_energii

W ostatnich latach magazyny energii w Polsce zyskały na popularności, głównie za sprawą dynamicznego rozwoju technologii odnawialnych źródeł energii, unijnych wytycznych oraz dofinansowań. Aby lepiej zrozumieć, jak działa magazyn energii...

moj-prad-6_0

Ponad 500 tysięcy instalacji PV powstało w Polsce z dofinansowaniem w ramach pięciu edycji Mojego Prądu. Wkrótce będzie ich więcej. Wprawdzie budżet Mojego Prądu 6.0 nie jest wyższy od poprzednich, ale same zasady naboru pozostały jasne i przejrzyste.

blok_big__1_

Energia odnawialna, w szczególności fotowoltaika, staje się coraz bardziej popularna wśród różnych sektorów, w tym również w budynkach publicznych. Inwestycja w instalacje fotowoltaiczne przynosi szereg korzyści ekologicznych, ekonomicznych i społecznych.